Zespół Fundacji CIK brał udział w organizacji programu „Akademia Pacjenta” dofinansowanego ze środków Fundacji Amgen USA.

W ramach programu „Akademia Pacjenta” zrealizowano warsztaty, mające na celu podniesienie społecznej świadomości wśród grup eksperckich m.in.

Warsztaty z zakresu wsparcia psychologicznego odbyły się w Warszawie, w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, w ramach których zrealizowano:

• jednodniowe warsztaty dla psychologów, w których udział wzięło 12 psychologów pracujących na co dzień w Stacjach Dializ
  • jednodniowe warsztaty dla lekarzy i pielęgniarek, w których udział wzięło ponad 40 osób
  • opracowanie i druk pomocy dydaktycznych dla uczestników

Warsztaty z zakresu aktywności fizycznej, które przeprowadzono w trakcie obchodów IX Krakowskich Dni Dializoterapii, w ramach których zrealizowano:

• jednodniowe warsztaty dla lekarzy i rehabilitantów, w których udział wzięło 15 osób
  • jednodniowe warsztaty dla pielęgniarek ,w których udział wzięło ponad 30 osób

Więcej informacji o warsztatach znajdą Państwo na stronie www.federacjapacjentow.pl